play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

Podcast

#BaczNaNiego Ogień 2020-12-12

xBK - Podcast JaKatol 12/12/2020 74


Tło
share close

Myślę, że znany jest fragment Apokalipsy mówiący o tym, że należy być albo zimnym, albo gorącym. Zimna woda gasiła pragnienie, gorąca miała właściwości lecznicze, woda letnia była bezużyteczna. Podobnie jest z wymaganiami względem wierzących w Chrystusa, musisz być jednoznaczny. Bez lawirowania, bycia letnim.

Przywołane dzisiaj postaci Eliasza i Jana Chrzciciela (jako jego późniejszego odpowiednika w misji) są dla nas wezwaniem do refleksji czy realizujemy misję, do której Bóg nas powołuje. Nie oznacza to, że masz zrezygnować z żony, męża, talentów czy pasji. Wręcz przeciwnie! Jeśli jesteś w małżeństwie, to masz się rozwinąć przy osobie, którą najbardziej ze wszystkich ludzi na świecie kochasz, aby być najwspanialszym mężem/żoną/mężczyzną/kobietą. Gorąca miłość do Boga ma sprawiać, że wasze małżeństwo będzie niesamowite. Ma być miejsce na randkowanie, romantyczność i bliskość (na wysokim poziomie). Miłość do Boga będzie porządkowała miłość do ludzi. Jako rodzic powinieneś też mieć czas dla swoich dzieci — patrz w oczy nie po to, by znaleźć słabość, ale by okazać miłość. Gdy zapłoniesz miłością do Boga, to twoja miłość do ludzi rozkwitnie, a twoje talenty zaskoczą pozytywnie niejedną osobę.

Gdy nie jesteś w małżeństwie, bo np. masz dopiero 15 lat plus albo twoja misja życiowa jest inna -> rozwijaj swoje talenty i pasje. Bóg po to zasiał głębokie i dobre pragnienia, żeby wyrosło z nich coś naprawdę wspaniałego. W sumie chodzi o entuzjazm w realizowaniu tego, do czego Bóg wzywa. Samo słowo entuzjazm można spokojnie interpretować jako istnienie w Bogu, święte szaleństwo.

Ile w Tobie entuzjazmu? Skąd masz tę siłę, kreatywność, radość? Święte szaleństwo. Nie zapominaj o relacjach z ludźmi (do nieba nie idą indywidualiści). Miłość musi się przekładać na jakość relacji z innymi.

Są czasami sytuacje, gdy człowiek w jakiś dziwny sposób zablokował się — ogień entuzjazmu zgasł. Najczęściej jest to spowodowane cierpieniem, które niesiemy w sobie. Gdy niesiesz w sobie żal do kogokolwiek, to nie będzie w Tobie entuzjazmu. Żal nie pozwoli zapłonąć miłości. Będzie sukcesywnie gasił miłość do Boga i drugiego człowieka… dopóki z niego nie zrezygnujesz. Trzeba do tego jednak właściwie podejść, wymagana jest wiedza jak przebaczyć i łaska Boża, by przejść ten proces.

Refleksja na dziś: Czy jest ktoś, względem kogo nosisz żal w sercu?

To był podcast jakatol wyzwanie adwentowe. Pozdrawiam, ks. Bartosz Kulczyk.

Słowa kluczowe: Apokalipsa, ogień,

Tagi:, .

Poprzedni odcinek
Podobne odcinki