play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

Podcast

#BaczNaNiego Wzrok 2020-12-04

xBK - Podcast JaKatol 04/12/2020 106 1


Tło
share close

Jedną z rzeczywistości, która wciąż mnie zadziwia jest to w jaki sposób patrzymy na świat, Boga i drugiego człowieka. Okazuje się, że spojrzenie na samych siebie potrafi być nietrafione.

Na sposób, w jaki patrzymy na świat ma wpływ nasza historia życia, sytuacja z ostatniego czasu i to, co wydarzyło się przed chwilą. Uczucia potrafią nadać kolor temu co widzimy albo pokazać to szarych barwach.

W jednej z konferencji usłyszałem historię św. Witalisa z Gazy. Był mnichem, który w wieku 60 lat zatrudnił się jako robotnik w dzień, aby w nocy ewangelizować kobiety pracujące grzesznie na ulicy. Oczywiście na ten dość nietypowy program ewangelizacyjny w lokalnym środowisku chrześcijańskim aż huczało. Pobożni chrześcijanie widzieli jedynie grzech, a grzechu tam nie było, ale rozmowa, czytanie Pisma Świętego oraz modlitwa. Jak to bywa w takich historiach znalazł się ktoś kto widząc zakonnika opuszczającego dom publiczny uderzył go kamieniem w głowę. Witalis zdołał wrócić do siebie i zmarł w czasie modlitwy.

Można nazywać się chrześcijaninem i nie chcieć patrzeć tak jak Chrystus patrzy. Widzieć w drugim głównie zło albo zachwycać się fałszywym obrazem w różowych kolorach. Jesteśmy wezwani do tego, aby patrzeć w prawdzie i miłości, a to wymaga przemiany serca, ciągłego nawracania.

Dzisiaj zastanów się kogo zraniłeś niesłusznym osądem i spróbuj to naprawić.

Słowa kluczowe: spojrzenie, barwy, rzeczywistość, historia, ewangelizacja, modlitwa, prawda, miłość, osąd

Tagi:, , , , , , , , .

Poprzedni odcinek
Podobne odcinki