play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

Podcast

#OdPodstaw 011 – O Mszy św. (2)

xBK - Podcast JaKatol 13/02/2021 419


Tło
share close

Ciąg dalszy konferencji na temat Mszy św. Omówiona zostanie Liturgia Eucharystyczna, Komunia św. i obrzędy zakończenia. Zapraszam

„Jedna dobrze przeżyta Komunia Święta zdolna jest zmienić nas w świętych i doskonałych.”(św. Franciszek Salezy)

„Do nas należy obrona czci Tego najłagodniejszego Baranka w Eucharystii.” (św. Ojciec Pio)

Z Katechizmu:

1406 Jezus mówi: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki… Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne… trwa we Mnie, a Ja w nim” (J 6, 51. 54. 56).

1407 Eucharystia jest centrum i szczytem życia Kościoła, ponieważ Chrystus włącza Kościół i wszystkie jego członki do swojej ofiary uwielbienia i dziękczynienia, złożonej raz na zawsze Ojcu na krzyżu. Przez tę ofiarę Chrystus rozlewa laski zbawienia na swoje Ciało, którym jest Kościół.

1408 Celebracja Eucharystii obejmuje zawsze: głoszenie słowa Bożego, dziękczynienie składane Bogu Ojcu za wszystkie Jego dobrodziejstwa, a zwłaszcza za dar Jego Syna; konsekrację chleba i wina oraz uczestniczenie w uczcie liturgicznej przez przyjmowanie Ciała i Krwi Pana. Elementy te konstytuują jeden i ten sam akt kultu.

1409 Eucharystia jest pamiątką Paschy Chrystusa, to znaczy dzieła zbawienia wypełnionego przez Jego życie, śmierć i zmartwychwstanie. Dzieło to uobecnia się w czynności liturgicznej.

Pozdrawiam, ks. Bartosz Kulczyk SDB

Tagi:, , .

Poprzedni odcinek
Podobne odcinki