play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

Podcast

#OdPodstaw 013 – O Bierzmowaniu

xBK - Podcast JaKatol 07/03/2021 482 1


Tło
share close

Ostatni odcinek serii #OdPodstaw dotyczący sakramentu bierzmowania.

Niektórzy myślą/mylą bierzmowanie z uroczystym pożegnaniem katolika z Kościołem (no może powróci, na ślub lub chrzest swoich dzieci). Bierzmowanie jest sakramentem, który ma dać siłę do odkrycia i realizowania swojego miejsca w Kościele. To tak jakbyś dostałe POWER do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Z Katechizmu:

1303 Bierzmowanie przynosi zatem wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej: – zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie, tak że możemy mówić „Abba, Ojcze!” (Rz 8,15); – ściślej jednoczy nas z Chrystusem; – pomnaża w nas dary Ducha Świętego; – udoskonala naszą więź z Kościołem . – udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża .

1304 Sakramentu bierzmowania, podobnie jak chrztu, którego jest dopełnieniem, udziela się tylko jeden raz. Wyciska on w duszy niezatarte duchowe znamię, „charakter”, który jest znakiem, że Jezus Chrystus naznaczył chrześcijanina pieczęcią swego Ducha, przyoblekając go mocą z wysoka, aby był Jego świadkiem .

Pozdrawiam, ks. Bartosz Kulczyk SDB

Tagi:, , .

Poprzedni odcinek
Podobne odcinki